Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

4 zagraniczne konferencje, którymi możesz się zainspirować

mężczyzna na mównicy w czasie konferencji

4 zagraniczne konferencje, którymi możesz się zainspirować

Organizując konferencję warto bazować nie tylko na swojej wiedzy, doświadczeniu i pomysłach, ale również na sprawdzonych rozwiązaniach wykorzystywanych przez innych. Szczególnie zaś warto śledzić największe konferencje w Europie i na świecie. Dlaczego? To gigantyczne wydarzenia tworzone przez czołowych specjalistów od organizacji eventów. Słynne konferencje są więc doskonałą inspiracją oraz prawdziwą kopalnią pomysłów, które warto wykorzystać na swoim gruncie. Poznajmy najlepsze konferencje na świecie.

  1. European Association for International Education

To międzynarodowa konferencja, która każdego roku odbywa się w innym kraju. Ostatnia, w 2016 roku, miała miejsce w Liverpoolu. Udział w tym wydarzeniu wzięło blisko 5,5 tys. ekspertów zajmujących się szkolnictwem wyższym z ponad 80 państw. Co wyróżnia konferencje EAIE? Przede wszystkim starannie zaplanowany program, w którym nie brakuje zarówno prelekcji, debat, jak i warsztatów. Dzięki temu uczestnicy tego wydarzenia zdobywają zarówno wiedzę praktyczną, jak i teoretyczną. Doskonała organizacja, wybór nowoczesnych i przestronnych lokalizacji oraz profesjonalna obsługa w czasie trwania wydarzenia sprawiają, że uczestnictwo w tym evencie cieszy się coraz większym zainteresowaniem nauczycieli, wykładowców oraz pracowników akademickich.

  1. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gospodarcze (IEA)

IEA to stowarzyszenie, które cyklicznie, od 18 lat organizuje międzynarodowe kongresy poświęcone takim tematom jak globalizacja, wzrost i zrównoważony rozwój. W tym roku wydarzenie to odbyło się w Meksyku. Podczas niego zaprezentowanych zostało ponad 400 referatów wygłoszonych przez  czołowych ekonomistów z całego świata. Wydarzenie odbywało się jednocześnie w dwóch miejscach – Hotelu Sheraton Santa Fe oraz w Camino Real. Oba obiekty to najwyższy standard, nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz profesjonalne wsparcie obsługi. Dzięki temu mimo natłoku wykładów, prelekcji i paneli dyskusyjnych każdy z ponad 500 uczestników wydarzenia mógł dotrzeć na najbardziej interesujące go przemówienia oraz cieszyć się maksymalnym komfortem.

  1. Singapore UX Conference

To wydarzenie, które miało miejsce w styczniu bieżącego roku. W całości poświęcone było tworzeniu nowoczesnych i przyjaznych użytkownikowi interfejsów programów komputerowych oraz stron internetowych. Konferencja trwała aż 5 dni, podczas których odbywały się setki wykładów, prelekcji, warsztatów i ćwiczeń. Mimo to profesjonalna organizacja (o tej pisaliśmy TUTAJ) i dopracowane ułożenie programu wydarzenia sprawiły, że żaden z uczestników nie odczuwał zmęczenia. Co ważne, konferencja UX w Singapurze była całkowicie wolna od reklam sponsorów oraz partnerów strategicznych. Dzięki temu uczestnicząc w wydarzeniu można było mieć pewność, że poznaje się rzetelną, obiektywną wiedzę przedstawioną przez doświadczonych specjalistów.

  1. Konferencja tekom oraz targi tcworld

To cykliczne wydarzenie organizowane w Niemczech, które posiada silną pozycję i ugruntowaną renomę. Nie ma w tym nic dziwnego – jest przygotowane perfekcyjnie i spełnia wszystkie wymagania uczestników. Są nimi głównie pracownicy firm zajmujących się programowaniem oraz nowoczesnymi technologiami. Podczas konferencji mają szansę na zapoznanie się z takimi zagadnieniami jak: projektowanie wizualne, optymalizacja procesów produkcyjnych, prowadzenie dokumentacji technicznej czy narzędzia i procedury pomocne w prowadzeniu komunikacji. Warto dodać, że ogromną zaletą tej konferencji jest takie rozplanowanie programu poszczególnych prelekcji i wykładów, by uczestnicy oprócz czasu na udział w prezentacjach mieli również  czas na wizyty w sieci, uczestnictwo w targach oraz  zwiedzanie.

Podsumowując: organizacja konferencji nie jest zadaniem łatwym, jak jednak pokazuje doświadczenie czołowych organizacji, firm i stowarzyszeń – zdecydowanie możliwym. Konferencje w Europie i na świecie łączy wiele – ciekawy program, profesjonalna organizacja, dopracowanie wszystkich szczegółów oraz wybór nowoczesnych, komfortowych i przestronnych miejsc w dogodnych lokalizacjach (np. w Krakowie) lub w Warszawie.

Nie wiesz, jak zorganizować idealną konferencję? Przeczytaj TEN artykuł.

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji