Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

6 darmowych narzędzi przydatnych w organizacji szkolenia

pulpit komputera z ikonkami wykonany z papieru

6 darmowych narzędzi przydatnych w organizacji szkolenia

Organizacja szkolenia nie jest zadaniem łatwym, szczególnie dla osób, które nie mają w tej materii doświadczenia. Niemniej jednak nawet doświadczony organizator potrzebuje czasem pomocy, która pozwoli mu zaplanować organizację szkolenia krok po kroku. Dlatego też warto znać darmowe i przydatne narzędzia, które bardzo ułatwiają i usprawniają pracę nad szkoleniem. Oto one:

Nozbe – idealna aplikacja do pracy zespołowej

Każdy organizator szkoleń wie, jak ważne jest delegowanie zadań pomiędzy poszczególne osoby. To nie tylko oszczędność czasu, ale również gwarancja, że zdążymy z wszystkimi pracami na czas. Niestety ręczne planowanie i rozpisywanie zadań bywa żmudnym i nierzadko nieefektywnym zajęciem. Właśnie dlatego warto skorzystać z Nozbe. To aplikacja, która umożliwia pracę zespołową online. Dzięki niej możliwe jest między innymi delegowanie zadań oraz współdzielenie projektów.

Canva – łatwiejsze przygotowywanie materiałów szkoleniowych

Aby szkolenie było skuteczne, a jego uczestnicy mogli nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, warto zadbać o przygotowanie ciekawych slajdów, grafik czy prezentacji (TUTAJ przeczytasz, jak to zrobić skutecznie). Jednym z narzędzi, które może nam w tym pomóc, jest Canva. To aplikacja, która znacząco ułatwia tworzenie grafik, slajdów, a nawet całych prezentacji. Jest intuicyjna, dzięki czemu praca z tym narzędziem to prawdziwa przyjemność. Pełna wersja Canvy jest płatna, ale podstawowe funkcje wystarczą do tworzenia prostych grafik na fanpage czy stronę.

Trello – szybkie planowanie zadań

Organizacja szkolenia to kilkadziesiąt zadań, które musimy wykonać. Wynajem sali, opracowanie programu szkolenia, działania promocyjne – to tylko niektóre z nich. Warto mieć nowoczesne narzędzie, które ułatwi nam planowanie poszczególnych zadań oraz terminu ich wykonania. Doskonałą aplikacją, która spełnia te oczekiwania, jest Trello. Przystępna forma tablicy, na której umieszczamy notatki dla siebie lub innych osób biorących udział w projekcie działa sprawnie i jest intuicyjna.

1AVStreamer – gdy chcesz transmitować szkolenie

Obecnie coraz więcej osób, które decydują się na organizację szkolenia, zamieszcza jej przebieg w internecie. Często także transmitują wydarzenie na żywo, co jest doskonałym sposobem na wzbudzenie zainteresowania. Dlatego też warto zadbać o program, który ułatwi nam nagrywanie i bezpośrednie transmitowanie szkolenia (sprawdź, dlaczego warto to robić) np. na naszej stronie internetowej. Wśród wielu dostępnych narzędzi w przypadku szkoleń sprawdzi się 1AVStreamer. To intuicyjny i niezawodny program, z którego korzysta wielu specjalistów. 

Evernote – idealna organizacja jest możliwa

Poszukujesz aplikacji, która pozwoli Ci zaplanować poszczególne zadania, stworzyć notatki oraz przygotować materiały szkoleniowe? Nie masz ochoty korzystać z kilkunastu różnych programów? W takim razie Evernote jest narzędziem, które z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Ta nowoczesna aplikacja zapewnia dostęp do wielu. Łatwe tworzenie i udostępnianie notatek, możliwość komunikacji z innymi osobami, wysyłanie emaili – to wszystko sprawia, że aplikacja ta jest niezwykle przydatna podczas organizacji szkoleń.

Prezi – prezentacje inne niż zwykle

Organizacja szkolenia to również konieczność przygotowania prezentacji, które przedstawiane będą w trakcie jego trwania. Wiele osób wykorzystuje w tym celu Powerpointa. Nie wszyscy jednak są zadowoleni ze sposobu, w jaki tworzy się prezentacje w tym programie. Na szczęście, obecnie mamy możliwość skorzystania z wielu alternatyw. Jedną z nich jest Prezi. Twórcy tego narzędzia zrezygnowali z tradycyjnego dodawania slajdów. W przypadku tego narzędzia tworzymy bowiem wielką mapę myśli, z której układamy prezentację. Dzięki temu ma szansę być ona nie tylko ciekawsza, ale również bardziej zrozumiała.

Odpowiednie aplikacje to tylko ułamek sukcesu. Z pewnością mogą pomóc, ale powodzenie całego projektu zależy przede wszystkim od dobrze zorganizowanego i odpowiedzialnego event managera (tutaj przeczytasz, co każdy event manager powinien wiedzieć).

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji