Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Jak pobudzić kreatywność? 5 sposobów

jajka i żółtko

Jak pobudzić kreatywność? 5 sposobów

Organizacja szkoleń i konferencji to zajęcie, które wymaga kreatywnych pomysłów oraz otwartości na nowe rzeczy. Często zdarza się tak, że czujemy się zmęczeni nadmiarem obowiązków i nie jesteśmy w stanie wykorzystać ciekawych inspiracji, na które natrafiamy. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na pobudzenie kreatywności. Poznajmy je.

Zadbaj o swoje zdrowie

Jeśli chcesz, by Twój umysł sprawnie działał, musisz zatroszczyć się o kondycję całego swojego organizmu. Złe odżywianie, brak dostatecznej ilości snu czy przewlekły stres – to wszystko ma negatywny wpływ na Twoje zdolności kreatywnego myślenia. Dlatego też zadbaj o to, co pojawia się na Twoim talerzu. Pij dużo wody, wietrz pomieszczenia, w których przebywasz oraz nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Te proste zmiany w codziennym życiu szybko sprawią, że poczujesz przypływ energii, a twórcze myślenie stanie się znacznie łatwiejsze.

Pisz ręcznie, notuj, rysuj

Kolejnym sposobem na pobudzenie kreatywności jest wykorzystanie tego, co może dać Ci ręczne pisanie oraz rysowanie. Naukowcy udowodnili, że sporządzanie odręcznych notatek pobudza znacznie więcej obszarów mózgu niż pisanie na komputerze. Dlatego też podczas sporządzania odręcznych zapisków znalezienie kreatywnego pomysłu na rozwiązanie problemu jest znacznie bardziej prawdopodobne. Co więcej, pisanie oraz rysowanie ręczne ułatwia zapamiętywanie i uczenie się nowych rzeczy.

Poznawaj ludzi i nie bój się z nimi rozmawiać

Jeśli zajmujesz się organizacją szkoleń lub konferencji, każdego dnia masz szansę poznać wielu ciekawych ludzi, którzy mogą nauczyć Cię naprawdę wiele. Wykorzystaj to i nie bój się prosić o opinię np. po skończonym szkoleniu. Głosy uczestników pozwolą Ci rozszerzyć swoje postrzeganie również na problemy i potrzeby innych. Dzięki temu podczas wykonywania kolejnych zadań będziesz o wiele bardziej kreatywny – cenne informacje, jakie otrzymasz, będą wskazówką, nad czym warto popracować i  pozwolą Ci na wprowadzanie lepsze rozwiązania.

Ucz się od innych i szukaj inspiracji

Pamiętaj, że kreatywność nie wymaga od Ciebie tworzenia wszystkiego od zera, ale twórczego wykorzystania informacji i doświadczeń innych osób. Dlatego w sytuacji, w której czujesz, że opuszczają Cię dobre pomysły, szukaj inspiracji w tym, co miało już miejsce. Możesz bazować na doświadczeniach innych osób z branży, śledzić światowe konferencje, które osiągnęły sukces, a także czytać literaturę i prasę związaną z tym, czym się zajmujesz. Dobre pomysły same się pojawią.

Kreatywność również podczas wydarzeń

System Twojej pracy polega na pobudzaniu swojej kreatywności na etapie organizacji wydarzenia? To bardzo dobrze. Warto jednak pamiętać, że kreatywne myślenie jest potrzebne nie tylko Tobie, ale również uczestnikom eventu, który organizujesz. Właśnie dlatego warto zadbać o kreatywne urozmaicenie szkolenia lub konferencji. To nie tylko pozytywnie wpłynie na Twoją zdolność do twórczego myślenia, ale również sprawi, że uczestnicy będą znacznie bardziej zadowoleni z wydarzenia, w którym brali udział.

 

Podsumowując, nikt z nas nie jest osobą bezustannie kreatywną i pomysłową. Na szczęście, stosując sprytne sztuczki oraz korzystając ze sprawdzonych metod, możemy pobudzić nasz umysł do działania. Dzięki temu kreatywne myślenie stanie się znacznie łatwiejsze!

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji