Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Jak wypromować konferencję za pomocą LinkedIn?

ręce z tabletami na stole

Jak wypromować konferencję za pomocą LinkedIn?

Każdy organizator konferencji chce, by jego wydarzenie cieszyło się sporą popularnością i dużą frekwencją. Często jednak mamy wątpliwości co do tego, jak powinna wyglądać promocja eventu. Korzystamy z tradycyjnych kanałów komunikacji, które nie zawsze okazują się skuteczne. Warto więc zdać sobie sprawę z faktu, że w dzisiejszych czasach organizacja konferencji nie może obejść się bez użycia social mediów. Wśród nich kluczowy jest LinkedIn. Jak wypromować za jego pomocą konferencję? Sprawdziliśmy to!

Obecnie mamy dostęp do wielu kanałów społecznościowych. Facebook, Twitter, Google+ - to tylko niektóre z nich. Istnieje jednak jeszcze jedna platforma, która może nam zagwarantować świetne efekty. Jest nią LinkedIn – czyli portal, który zrzesza profesjonalistów i przedstawicieli różnych branż. Jako miejsce służące głównie kontaktom branżowym,    nadaje się jak żadne inne do przeprowadzenia szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej eventu. Tym bardziej, że jest to portal, który liczy aż 100 milionów aktywnych użytkowników.

Jak promować konferencję na LinkedIn?

Aby skutecznie promować konferencję na LinkedIn, musimy pamiętać o specyfice tego miejsca. Nasz content powinien być merytoryczny i wartościowy. Zdradzajmy jak najwięcej szczegółów – dotyczących programu, poruszanych zagadnień, kulis przygotowania wydarzenia. Odpowiadajmy na pytania użytkowników. Dbajmy również o to, by treści dotyczące promocji wydarzenia były jak najbardziej różnorodne – nie ograniczajmy się do tekstu.

Doskonałym rozwiązaniem, które pozytywnie wpływa na liczbę odbiorców treści, jest publikowanie materiałów video. Co więcej, filmy dają naprawdę wiele różnorodnych możliwości. Mogą być nie tylko tradycyjnym zaproszeniem, ale również ukazywać pracę nad eventem i kulisy organizacji czy prezentować merytoryczne materiały związane z treścią szkolenia lub konferencji, którą organizujemy.

W promocji konferencji możesz też wykorzystać content marketing – zobacz, jak to zrobić TUTAJ!

LinkedIn nie tylko dla uczestników

Myśląc o promocji wydarzenia takiego jak konferencja często skupiamy się na przyciągnięciu jak największej ilości osób, które będą jej uczestnikami. To zrozumiałe. Warto jednak mieć świadomość, że portal LinkedIn może nam posłużyć również do pozyskiwania sponsorów, współpracowników i prelegentów. Nie bójmy się więc pisać o tym, co organizujemy i kogo poszukujemy. LinkedIn to niezwykle skuteczne narzędzie w nawiązywaniu kontaktów branżowych. Możemy więc mieć pewność, że uda nam się znaleźć idealnie dobrany zespół, który zagwarantuje sukces wydarzenia.

Kiedy prowadzić promocję na LinkedIn?

Każdy, kto chociaż trochę zna social media, wie doskonale, że wszystkie platformy społecznościowe użytkowane są w różnych godzinach. Publikacja treści w czasie, kiedy z portalu korzysta najwięcej osób, to gwarancja dotarcia do znacznie szerszego grona odbiorców. Przyjrzyjmy się więc, jak to wygląda na portalu LinkedIn?
Specjaliści od tej platformy zgodnie twierdzą, że najlepsza pora na publikację wpisów promocyjnych dotyczących konferencji przypada na wtorki. Szczególnie warto publikować w godzinach przedpołudniowych – od 10 do 12 rano.

LinkedIn – w jaki sposób publikować treści? 

Aby nasze treści dotyczące organizacji konferencji odniosły sukces i dotarły do szerokiej publiczności, warto zastosować się do kilku prostych rad. Przede wszystkim, informując o nowych punktach programu czy też innych zmianach, warto skorzystać z możliwości aktualizacji statusu. Swoje treści warto umieszczać zaś nie tylko na swoim koncie, ale również na grupach związanych z branżami, które dotyczą naszego wydarzenia. Zwiększa to prawdopodobieństwo dotarcia do naprawdę zainteresowanych osób.
Warto również zaangażować partnerów i sponsorów wydarzenia. Ich udostępnienia to kolejna szansa na to, że więcej osób dowie się o wydarzeniu, jakie organizujemy. Rozwiązaniem, z którego również możemy skorzystać, zwłaszcza jeśli dysponujemy dość dużym budżetem, jest możliwość wykupienia reklamy na portalu.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, by promocja konferencji była skuteczna, warto zdecydować się na prowadzenie działań na portalu LinkedIn. W ten sposób szansa na dotarcie do profesjonalistów z naszej branży znacząco się zwiększa.

Promocja eventu przez Pinterest? To możliwe! Zobacz, jak to zrobić TUTAJ.

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji