Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Jak zorganizować szkolenie idealne? 5 zasad każdego szkoleniowca

pionki do gry ustawione na stole

Jak zorganizować szkolenie idealne? 5 zasad każdego szkoleniowca

Organizacja szkolenia nie jest zadaniem łatwym. Wymaga znajomości potrzeb osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy, dobrej organizacji, umiejętności przewidywania i pokonywania trudności. Na szczęście łatwo możemy poradzić sobie z organizacją każdego szkolenia – wystarczy stosować kilka prostych zasad. Poznajmy je!

Zrozum motywację swoich kursantów

Jeśli chcesz, by Twoje szkolenie było interesujące dla uczestników, musisz zrozumieć, dlaczego w ogóle chcą uczyć się tego, co zamierzasz im przekazać. Uczestnicy szkoleń muszą być gotowi na podjęcie nauki nowych rzeczy oraz wiedzieć, dlaczego im na tym zależy. Warto pomóc im w uświadomieniu sobie tego. Sposobów jest wiele – jeszcze przed wydarzeniem możesz poprowadzić w mediach społecznościowych dyskusję na temat tego, co daje Twoje szkolenie oraz z myślą o kim zostało przygotowane. Dobrze również zapytać samych uczestników, czego oczekują po udziale w wydarzeniu.

Stwórz partnerską relację

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że między nauczycielem a uczniem panuje relacja oparta na wyższości tego pierwszego. Z tego powodu dorośli ludzie często nie chcą poszerzać swojej wiedzy, by nie musieć ponownie w nią wchodzić. Kluczowe znaczenie ma więc zbudowanie przyjacielskiej, partnerskiej relacji pomiędzy Tobą a uczestnikami wydarzenia. Pomocne może być ustalenie zasad oraz wprowadzenie zasady zwracania się do siebie po imieniu.

Pokaż korzyści płynące z udziału w szkoleniu

Jeśli zależy Ci na tym, by uczestników na Twoim wydarzeniu nie zabrakło, musisz prowadzić komunikację w taki sposób, by przekazać im korzyści, jakie mogą mieć z udziału w szkoleniu. Dorośli ludzie każdego dnia mierzą się z natłokiem obowiązków – w związku z tym rzadko decydują się na aktywność, która nie przyniesie im wymiernych zysków.
Zastanów się, komu może przydać się wiedza, jaką chcesz przekazać – określ target swoich szkoleń i staraj się do niego dotrzeć. W tym celu możesz wykorzystać między innymi portale społecznościowe, takie jak Facebook czy LinkedIn.

Zadbaj o wybór odpowiedniej sali szkoleniowej

Zbudowanie relacji z osobami biorącymi udział w szkoleniu, ustalenie ciekawego programu, który nie pozwoli im się nudzić – to wszystko ma ogromne znaczenie. Nie wystarczy jednak, jeśli szkolenie będzie odbywało się w miejscu do tego nieprzystosowanym. Dlatego też kluczowe znaczenie ma znalezienie dobrej, nowoczesnej i w pełni wyposażonej sali szkoleniowej. Poszukując jej, warto sprawdzić kilka obiektów w mieście i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Pod uwagę warto wziąć takie aspekty jak: wielkość sali, jej wyposażenie, komfort miejsc siedzących, proponowana obsługa. Zwróć również uwagę na lokalizację sali szkoleniowej – ma ona wpływ na frekwencję oraz prestiż wydarzenia.

Poznaj opinie i udoskonalaj swoje działania

Jeśli myślisz, że Twoje zadanie jako szkoleniowca kończy się wraz z końcem wydarzenia, jesteś w błędzie. Szczególnie, jeśli planujesz prowadzenie kolejnych spotkań i szkoleń. W takiej sytuacji bardzo ważne jest bowiem zebranie informacji zwrotnej od uczestników wydarzenia. Dzięki niej będziesz wiedział, w jaki sposób zorganizować kolejne szkolenie – co podobało się uczestnikom, co zaś wymaga jeszcze dopracowania lub zmiany. Tego typu informacje są bardzo istotne – nie zapominaj więc o przeprowadzeniu ankiety lub poproszeniu o opinię.

 

Jak widać, zorganizowanie idealnego szkolenia jest możliwe. Wymaga zapału, uwagi, zorientowania na drugiego człowieka oraz umiejętności planowania. Niemniej, stosując nasze rady możesz bez problemu zorganizować wydarzenie, z którego uczestnicy będą zadowoleni.

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji