Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Organizowanie szkoleń i konferencji: dlaczego odpowiednia lokalizacja podnosi ich prestiż?

stół w eleganckiej sali konferencyjnej

Organizowanie szkoleń i konferencji: dlaczego odpowiednia lokalizacja podnosi ich prestiż?

Organizacja konferencji nie jest zadaniem łatwym. Szczególnie wtedy, gdy zależy nam na tym, żeby impreza była postrzegana jako prestiżowa i cieszyła się sporym zainteresowaniem oraz dobrym odbiorem. Wśród wielu aspektów, o które musimy zadbać jako organizator konferencji, jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Ma to bowiem ogromny wpływ na to, jak będzie postrzegane nasze wydarzenie. Dlaczego? Wyjaśniamy!

Dogodna lokalizacja sali konferencyjnej to gwarancja dużej frekwencji

Jednym z ważniejszych kryteriów podczas wyboru sali konferencyjnej jest jej położenie. Choć wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach dojazd do nawet najbardziej oddalonych zakątków nie powinien sprawiać nam trudności, dla wielu osób to, gdzie odbywa się wydarzenie, świadczy o jego prestiżu. Warto więc poszukiwać obiektów, które znajdują się w centrum miasta lub są dobrze połączone środkami komunikacji miejskiej. Trafienie do nich nie powinno sprawiać uczestnikom wydarzenia żadnych problemów.

Zorientujmy się również jak wygląda kwestia miejsc parkingowych w pobliżu obiektu. Na renomę naszego wydarzenia mogą bowiem wpłynąć nawet pozornie nieistotne szczegóły. Wystarczy kilka niezadowolonych głosów kierowców, którzy musieli poszukiwać miejsc dla swoich aut, by przylgnęła do nas etykietka osób niedbających o szczegóły i komfort uczestników.

Czy jednak oznacza to, że mamy całkowicie zrezygnować z konferencji organizowanych w małych, często turystycznych miejscowościach? Na szczęście niekoniecznie. Rozwiązanie to ma bowiem sporo zalet. W takim przypadku musimy jednak zatroszczyć się o komfortowe miejsca noclegowe dla uczestników wydarzenia.

Dobrze wyposażona sala – podstawa udanego szkolenia

Organizacja szkoleń i konferencji to konieczność wyboru na tyle dużej sali, by wszyscy uczestnicy zmieścili się w niej i mieli komfortowe warunki. Pamiętajmy jednak, że wielkość sali konferencyjnej nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Na nasz prestiż wpływa bowiem również to, jak wygląda obiekt, w którym organizowane jest wydarzenie. Wybierajmy więc sale nowe, eleganckie, dobrze wyposażone - niezależnie od tego, czy znajdują się w hotelach czy centrach konferencyjnych powinny mieć spójną kolorystykę oraz efektowny, ale nie przesadzony design.

Doświadczenie pokazuje, że wybór sali skromnej i przestarzałej sprawia, że organizatorzy szkolenia lub konferencji postrzegani są jako osoby zbyt oszczędne lub niepotrafiące zapewnić uczestnikom tego, czego potrzebują. Lepiej więc zawczasu sprawdzić, jak wyglądają obiekty, które mamy na oku, oraz w jaki sposób urządzone są sale. Pozwoli nam to uniknąć wpadek, które mogłyby wpłynąć negatywnie na prestiż wydarzenia.

Nie wiesz, gdzie w Polsce zorganizować konferencję? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Komfortowe warunki w sali szkoleniowej – ważniejsze niż myślisz

Wszyscy doskonale wiemy, że szkolenia i konferencje to wydarzenia trwające wiele godzin. Słuchanie prelekcji i wykładów w warunkach, które mają mało wspólnego z komfortem, to gwarancja niezadowolenia uczestników. To zaś z całą pewnością wpłynie negatywnie na to, jak postrzegane będzie wydarzenie w przyszłości. Nie warto ryzykować.
Oglądając sale konferencyjne trzeba więc dokładnie przyjrzeć się temu, jak wyglądają. Jeśli chcemy, by nasza impreza została uznana za prestiżową, nie może zabraknąć miejsc siedzących dla każdego uczestnika. Co więcej, warto zadbać o to, by były one wygodne.

Kolejnym ważnym elementem jest dostępne dla organizatorów wyposażenie. Nic nie wpływa gorzej na prestiż wydarzenia niż nieczytelne slajdy, psujący się rzutnik czy złe nagłośnienie. Upewnijmy się więc, czy sala, którą bierzemy pod uwagę, ma wszystko, czego potrzebujemy oraz czy sprzęt działa sprawnie.

Jak więc widać, wynajem sali konferencyjnej to tylko z pozoru łatwe zadanie, nad którym nie trzeba się za bardzo zastanawiać. To, jaką lokalizację wybierzemy, wpływa na postrzeganie naszego eventu. Pamiętajmy o tym i szukajmy nowoczesnych i eleganckich obiektów, które posiadają w pełni wyposażone i komfortowe sale szkoleniowe. To naprawdę procentuje.

Nadal nie jesteś przekonany? Przeczytaj więcej o tym, dlaczego wybór odpowiedniej sali jest taki ważny – TUTAJ.

 

Szukasz sali konferencyjnej w Warszawie? Mamy dla Ciebie 8 propozycji!

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji