Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Organizujesz konferencje i szkolenia? Zobacz, jak je możesz sprzedać!

dwaj biznesmeni prowadzący rozmowę

Organizujesz konferencje i szkolenia? Zobacz, jak je możesz sprzedać!

Organizacja szkoleń i konferencji to zajęcie, które daje wiele satysfakcji. Każdy z nas chce jednak zarabiać realne pieniądze. Dlatego też w pewnym momencie zastanawiamy się nad sprzedażą swoich usług. Niestety nie zawsze wygląda to tak, jakbyśmy tego chcieli. Klient rezygnuje, każe nam czekać w nieskończoność lub proponuje wynagrodzenie, którego nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Przygotuj się do spotkania

Pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie. Dlatego też jeśli zależy Ci na tym, by klient zainteresował się Twoją ofertą, dobrze przygotuj się do spotkania. Dowiedz się, czego oczekuje od eventu, jaka ma być skala wydarzenia, jak wyglądały jego dotychczasowe działania. Przemyśl, co możesz mu zaproponować. Twoje propozycje powinny dotyczyć kwestii takich jak wybór odpowiedniej sali, opracowanie ciekawego programu czy też działań promocyjnych w mediach społecznościowych. Klient, który zobaczy, że dobrze znasz jego firmę i jesteś w stanie zaproponować kreatywne formy organizacji wydarzenia, z całą pewnością spojrzy na Twoją ofertę łaskawszym wzrokiem.

Daj się poznać od najlepszej strony

W dzisiejszych czasach konkurencja w branży eventowej jest naprawdę spora. Aby przekonać do siebie klienta, trzeba więc pokazać się z dobrej strony i sprawić, by docenił naszą pracę. Jak można to zrobić? Przede wszystkim zbierając dobre referencje od dotychczasowych klientów. Wiele firm wybiera tych usługodawców, którzy są polecani przez innych.

Co więcej, jeśli jesteś przekonany, że Twoje eventy to wydarzenia w pełni profesjonalne, z których uczestnicy są zadowoleni, możesz zaprosić swojego potencjalnego klienta na jedno z nich. Dzięki temu będzie miał szansę sprawdzić w praktyce, jak wyglądają Twoje działania.

Kilka możliwości do wyboru

Organizując szkolenie lub konferencję warto być elastycznym – wiesz o tym dobrze. Niestety, często zapominamy o tym na etapie rozmów z klientem. Warto nie popełniać tego błędu i przygotować kilka możliwości organizacji wydarzenia np. propozycji sal, prelegentów, atrakcji czy gadżetów dla uczestników. Dzięki temu klient poczuje, że liczysz się z jego zdaniem i że ma on realny wpływ na to, jak wyglądać będzie kupione przez niego wydarzenie.

Wymagaj jasnych decyzji i konkretnych terminów

Zaproponowane przez Ciebie propozycje spodobały się klientowi. Jesteś więc pewny, że wkrótce uda się podpisać umowę. Niestety, klient prosi o czas do namysłu, w kolejnym tygodniu wypada mu coś ważnego, a potem kontakt się urywa. Znasz to? To znak, że czas zmienić sposób działania. Oczywistym jest, że nikt nie podejmuje decyzji o organizacji wydarzenia z dnia na dzień. Wyznacz jednak konkretny, niezbyt odległy termin, w którym prosisz o poinformowanie co do decyzji Twojego potencjalnego klienta. Wytłumacz, że znalezienie idealnej sali, dopięcie wszystkich szczegółów czy opracowanie programu wymaga czasu. Co więcej, czekając na odpowiedź nie możesz działać na innych polach. Wzajemny szacunek w kontaktach biznesowych powinien być czymś oczywistym – konkretny termin na podjęcie decyzji nie powinien więc być dla klienta zaskoczeniem.

Podsumowując, aby sprzedać swoje usługi organizacji eventów musimy doskonale znać potrzeby klientów oraz umieć wyjść im naprzeciw, np. poprzez wskazanie sal konferencyjnych, które warto wziąć pod uwagę. Liczy się stanowczość oraz profesjonalizm – dlatego też do spotkania z potencjalnym klientem trzeba odpowiednio się przygotować.

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji