Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Po czym poznać doskonałego szkoleniowca?

trener objaśniający taktykę

Po czym poznać doskonałego szkoleniowca?

Szkolenia to doskonały sposób na poprawę kwalifikacji pracowników, wlanie w nich nowych sił czy też pobudzenie kreatywności. Osiągnięcie takich efektów jest jednak możliwe tylko w jednej sytuacji – gdy sam kurs będzie przeprowadzony w odpowiedni sposób. Kluczem do sukcesu jest tu oczywiście postać samego szkoleniowca – po czym poznać tego naprawdę dobrego?

Po tym, co oferuje

Pierwszą rzeczą, po której można poznać naprawdę dobrego szkoleniowca, jest prezentowana przez niego oferta. Możemy bowiem na jej podstawie wywnioskować bardzo dużo na temat podejścia do pracy danej osoby czy firmy, którą reprezentuje. Nasz niepokój powinny przede wszystkim wzbudzić bardzo ogólne oferty, z których trudno wywnioskować, w czym tak naprawdę specjalizuje się dany szkoleniowiec. Oczywistym bowiem jest, że jeśli ktoś szkoli w każdym zakresie, to prawdopodobnie w żadnej z tych kwestii nie jest najlepszy. Warto w tym miejscu sprawdzić też, jakie opinie na temat danej osoby znajdują się na jej profilu firmowym czy też na forach specjalistycznych.

Druga kwestia to ogólny wygląd strony firmowej, profilu w mediach społecznościowych czy w końcu samej oferty. Jeśli wszystkie te elementy sprawiają wrażenie przygotowanych niestarannie to warto się zastanowić nad jakością samej prezentowanej oferty.

Przygotuj szkolenie w sześciu krokach.

Po tym, jak mówi

Druga bardzo ważna cecha dobrego szkoleniowca to sposób, w jaki mówi. Oczywistym bowiem jest, że osoba działająca w tego typu branży powinna charakteryzować się co najmniej dobrymi warunkami głosowymi. Jednak nie tylko wyraźne mówienie się liczy. Ważne są także ogólne kompetencje językowe, umiejętność utrzymywania odpowiedniego tempa, utrzymywanie kontaktu wzrokowego, a także – a może nawet przede wszystkim – sztuka zaciekawienia słuchaczy swoją opowieścią. Każdy z nas bowiem już nie raz trafił na osoby, które mimo wielkiej wiedzy i doświadczenia nie umieją przekazać ich słuchaczom. A doskonały szkoleniowiec musi umieć przekazać informacje w interesujący sposób – inaczej cały jego wysiłek będzie nic niewarty.

Jak rozruszać szkolenie?

Po tym, jak jest przygotowany

Kolejna ważna cecha każdego doskonałego szkoleniowca to jego przygotowanie. Rozumieć je należy w dwójnasób. Po pierwsze dobry szkoleniowiec powinien być zawsze przygotowany do prowadzonego szkolenia – zarówno jeśli chodzi o wiedzę merytoryczną, jak i elementy praktyczne.

Druga kwestia związana z przygotowaniem dotyczy materiałów dodatkowych, które są niezbędne na każdym kursie. Jeśli jedyne, co szkoleniowiec oferuje, to plik kserówek z powszechnie dostępnych książek, to zdecydowanie powinniśmy zwrócić się do innej osoby. Ksero można bowiem zrobić i rozdać pracownikom samemu, bez udziału osoby trzeciej.

Po tym, jak słucha

Dobry szkoleniowiec powinien także dobrze słuchać. Jak to rozumieć? Przede wszystkim jako umiejętność dostosowania prezentowanych treści do realnych potrzeb – zarówno firmy, jak i pracowników. Doskonały szkoleniowiec każdorazowo dopasuje treść i formę szkolenia do potrzeb zleceniodawcy, a także samych kursantów. Inaczej bowiem bardzo często następuje rozdźwięk między treścią a kompetencjami odbiorców lub też sam event nie odpowiada na potrzeby. Mówienie do doświadczonych sprzedawców o podstawowych technikach miękkich będzie się bowiem tak samo mijać z celem, jak prezentacja fachowym językiem zaawansowanego oprogramowania osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu rozwiązaniami.

Promocja szkoleń? Dowiedz się, jak zrobić to dobrze!

  1. Po tym, jak myśli

Ostatnią cechą typową dla najlepszych szkoleniowców jest ich myślenie – zarówno o sobie, jak i o klientach. Podstawą pracy w tym zawodzie powinno być bowiem stałe doskonalenie się, zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności, a także wdrażanie innowacyjnych sposobów przekazywania wiedzy. Bez tego prowadzone szkolenia bardzo szybko przekształcą się w zmarnowane godziny, za które być może ktoś zapłaci – jednak tylko tak długo, jak długo nie zorientuje się, że produkt jest słaby i szkolenie nie daje efektów. Brak rozwoju osobistego jest więc prostą drogą do utraty zaufania klientów, a co za tym idzie – pracy!

Szukasz sali szkoleniowej?

Dobry szkoleniowiec to osoba o wielu umiejętnościach. Musi on doskonale mówić, posiadać rozległą wiedzę i umiejętności miękkie, umieć się przystosowywać do sytuacji i potrzeb, a także dużo pracować nad sobą. Oczywiście, liczba szkoleniowców spełniających te warunki nie jest duża – jednak tylko oni mogą liczyć na naprawdę ciekawą i dobrą pracę. I tylko z ich usług powinny korzystać firmy, którym naprawdę zależy na sukcesie!

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji