Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Szkolenie kosmetyczne – jak je zorganizować?

sala z fotelami fryzjerskimi

Szkolenie kosmetyczne – jak je zorganizować?

Szkolenia kosmetyczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego – dla wielu pań są szansą na zdobycie nowych, cennych umiejętności, dzięki którym mogą one lepiej wykonywać swoją pracę. Aby jednak szkolenie tego typu spełniło oczekiwania uczestniczek, powinno być zorganizowane w odpowiednim miejscu, które będzie do tego przystosowane. Podpowiadamy, w jaki sposób zorganizować szkolenie kosmetyczne, by było ono udane.

Dogodna lokalizacja szkolenia kosmetycznego – gwarant sukcesu

Od tego gdzie odbędzie się szkolenie kosmetyczne zależy naprawdę dużo. Dlatego też poszukując sali, która spełni nasze standardy, warto rozglądać się po centrach miast, w których będą organizowane. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim ośrodki z salami szkoleniowymi w centrach miast są zazwyczaj położone w taki sposób, że dojazd do nich komunikacją miejską jest możliwy z każdego zakątka miasta. To pozytywnie wpłynie na frekwencję podczas wydarzenia. 

Przestronna sala szkoleniowa

Sala na szkolenie kosmetyczne nie musi być duża. Podobnie jak w przypadku innych szkoleń, powinna być dopasowana do liczby uczestników, by uniknąć ścisku, ale również wrażenia małej frekwencji. Od standardowych sal szkoleniowych i konferencyjnych musi jednak wyróżniać się pewnego rodzaju przestronnością. Pamiętajmy, że szkolenia kosmetyczne to nie tylko teoria, ale również praktyka – uczestniczki często testują produkty lub uczą się wykonywać zabiegi. Musi więc znaleźć się dość miejsca na ustawienie sprzętu, krzeseł kosmetycznych czy łóżka do zabiegów. Co więcej, warto, żeby każda z uczestniczek miała dość miejsca obok siebie i mogła skorzystać np. z małego stolika lub biurka.

Oświetlenie – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Organizacja szkolenia kosmetycznego to wyzwanie pod jeszcze jednym względem. Dotyczy ono wyboru sali z odpowiednim oświetleniem. Dlaczego to takie ważne? Szkolenia kosmetyczne to w dużej mierze zajęcia praktyczne, które wymagają od uczestniczek prób nałożenia produktów, przeprowadzania zabiegów oraz precyzyjnego dobierania określonych kosmetyków. Jeśli sala będzie źle oświetlona, może to nie tylko zaowocować pomyłkami, ale również sprawić, że przyswajanie wiedzy będzie znacznie trudniejsze i bardziej męczące.

Chcąc tego uniknąć, warto wybierać sale, które posiadają duże okna lub nawet szklane ściany. Nie od dziś wiadomo bowiem, że dzienne, naturalne światło jest najlepsze i nie męczy naszego wzroku. Jeśli to niemożliwe lub szkolenie odbywać się będzie w godzinach wieczornych, warto postawić na sale, które posiadają nowoczesne oświetlenie dające dużo możliwości operowania światłem. Na szczęście tego typu obiektów pojawia się obecnie coraz więcej. W trakcie zamawiania sali warto więc doprecyzować, jakiego rodzaju zajęcia będziemy przeprowadzać, by upewnić się, że sala szkoleniowa, którą wybraliśmy, spełni nasze oczekiwania.

Potrzebujesz pomocy w organizacji szkolenia? Zobacz 6 naszych podpowiedzi.

Duży hol lub foyer

Pamiętajmy, że zastanawiając się nad tym, jaka sala na szkolenie kosmetyczne spełni nasze oczekiwania, warto mieć świadomość, że eventy tego typu często łączy się z przygotowaniem stoisk sponsorskich, na których uczestniczki mogą sprawdzić najnowsze produkty czy przetestować zabiegi na własnej skórze. Rzadko kiedy jest na to miejsce na sali szkoleniowej. Warto więc wybrać obiekt, w którym będziemy mieć do dyspozycji duży hol lub przestronne foyer, na którym sponsorzy eventu będą mogli rozstawić swoje stoiska. 

Podsumowując, sala na szkolenie kosmetyczne ma ogromny wpływ na to, czy wypadnie ono w satysfakcjonujący dla organizatorów i uczestników sposób. Dopilnujmy więc, by była odpowiednio wyposażona i przestronna – dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek, które mogą zepsuć event.

Chcesz wiedzieć, jak urozmaicić każde szkolenie? Podpowiadamy na naszym blogu – TUTAJ!

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji