Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Video – najlepsza promocja Twojego eventu!

promocja eventu

Video – najlepsza promocja Twojego eventu!

Szukasz różnych sposobów na promocję Twojego eventu? Z pewnością doskonałe efekty może zapewnić dobry materiał video. Ale jak go przygotować, by przykuł uwagę widzów i ściągnął więcej gości? Podpowiadamy!

O czym pamiętać, przygotowując promocyjny materiał video?

Pisząc o użyciu materiałów video do promocji pamiętać trzeba o kilku kwestiach. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość materiału. Rozwój technologii jest bowiem na tyle szybki, że nawet skorzystanie z rozwiązań sprzed kilku lat może już „trącić myszką”, a poziom nagrań z lat 90-tych czy przełomu wieków w ogóle nie powinien być brany pod uwagę. Oczywiście na pewno znajdą się osoby, które będą twierdzić, że „film to film”, a jakość rodem z kaset VHS wcale nie jest zła, jednak każdy odbiorca już na pierwszy rzut oka zauważy, że nie korzystamy z nowoczesnych rozwiązań. A to może świadczyć o słabości całego wydarzenia, małym budżecie bądź braku umiejętności.

Druga sprawa związana z jakością to sposób montażu. I w tym przypadku warto zainwestować w profesjonalne narzędzia i koniecznie unikać zabiegów znanych z filmów weselnych. Migotliwe przejścia, zwolnione tempa, skaczące teksty czy puszczanie materiału od tyłu to zabójstwo każdej promocji. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku efektów specjalnych czy animacji komputerowych. Jeśli nie mamy możliwości by skorzystać z nich w naprawdę profesjonalny sposób, to lepiej nie używać ich w ogóle! Lepszy bowiem będzie dobrze zrobiony „klasyczny materiał”, niż nieumiejętna próba zaskoczenia odbiorcy nowoczesnością.

Więcej o relacjach foto i video z konferencji przeczytasz tutaj

Jednak o sukcesie promocyjnego materiału video decyduje nie tylko jego jakość. Równie ważny (a w praktyce ważniejszy) jest jego przekaz i wybrana tematyka. Warto pamiętać, że przygotowując taki filmik tworzymy tak naprawdę klasyczną reklamę. Musimy wobec tego zadbać o to, by była to krótka forma (maksymalnie do 5 minut, a najlepiej w granicach od 0,5 do 2 minut), która przekaże najważniejsze informacje i jednocześnie zaciekawi oraz zaintryguje widza. Jaką tematykę wybrać? To już zależy od naszego zmysłu marketingowego i charakteru wydarzenia. Na pewno jednak warto pamiętać o zasadzie, by materiał był różnorodny. Nie powinien się więc opierać jedynie na „gadającej głowie” czy zbiorze fragmentów z innych eventów. Przeplatanie różnych form pozwala osiągnąć maksymalny efekt informacyjny i marketingowy.

Zajmujesz się promocją eventów? Musisz przeczytać ten tekst!

Pomysły, na dobry film promocyjny

1. Zobacz, jacy jesteśmy fajni!

Często najlepszym sposobem na dobry film promocyjny jest oparcie go na sukcesach z bliższej lub dalszej przeszłości. Doskonale sprawdzi się to, w przypadku eventów cyklicznych, które mogą pochwalić się bogatą i chwalebną historią. Większość ludzi woli bowiem uczestniczyć w wydarzeniach sprawdzonych, niż zupełnie nowych, niosących z sobą wiele niewiadomych. Co więcej, wizualizacja wydarzeń z poprzednich lat wpływa też na wyobrażenia uczestników, co pozytywnie wpływa na ich subiektywne odczucie satysfakcji.

Jak powinna wyglądać produkcja tego typu? Oczywiście jej motywem przewodnim powinny być najlepsze elementy z poprzednich eventów. Warto przy tym oczywiście pamiętać, by materiał nie był zbyt długi, a poszczególne ujęcia współgrały ze sobą tematycznie, ale się nie powtarzały. Pozwoli to na wytworzeniu u widza dwóch odczuć – zaciekawienia oraz wrażenia, że samemu uczestniczyło się w wydarzeniu – może warto więc zobaczyć to wszystko „na własne oczy”?

2. Reklama od gwiazd

Bardzo dobrą „robotę” marketingową mogą też zrobić same gwiazdy naszego eventu. Niezależnie od tego, czy gwoździem programu będzie ciekawy prelegent, gwiazdor muzyki czy znany specjalista, każda z tych osób z racji rozpoznawalności będzie dużo bardziej przekonująca, niż inny „przeciętny Kowalski”. Może się nam to podobać lub nie, ale dużo chętniej wierzymy ludziom, których znamy z telewizji, gazet czy Internetu.

Przygotowanie tego typu materiału jest jednak niestety nieco bardziej problematyczne, niż w przypadku innych formatów. Przede wszystkim wymaga ono przekonania danej gwiazdy do występu – co nierzadko będzie równoznaczne z poniesieniem konkretnych kosztów. Sam materiał nie powinien też opierać się jedynie na udziale samej gwiazdy. Niezbędne będą tez dodatkowe elementy zachęcające potencjalnych gości do udziału w evencie.

3. Dołącz do zadowolonych

Trzecim pomysłem na film promocyjny jest oparcie się na zadowolonych „przeciętnych” uczestnikach czy klientach. W końcu przecież tak liczni i uśmiechnięci ludzie nie mogą się mylić? Reklama tego typu szczególnie sprawdzi się w przypadku wydarzeń typowo rozrywkowych i opartych na wielu różnorodnych atrakcjach.

Do stworzenia reklamowego video tego typu wystarczy zaangażowanie kilku czy kilkunastu osób, które będą w stanie przekonać zainteresowanych. Czasem najlepszym rozwiązaniem będzie nakręcenie materiału na wcześniejszej edycji wydarzenia z faktycznymi uczestnikami. Ich pozytywne emocje będą bowiem dużo bardziej przekonujące, niż nawet najlepsza gra aktorska!

Tworząc filmiki promocyjne pamiętać więc trzeba o wielu elementach, jednak nasz trud z pewnością się opłaci. Faktem bowiem jest, że materiały tego rodzaju najlepiej się „klikają” i wzbudzają najwięcej emocji. A zatem – do kamer!

Jednak promocja eventów to nie wszystko! Każde wydarzenie trzeba bowiem zorganizować tak, by zapewnić gościom maksimum wygody i zadowolenia. Dzięki serwisowi salerezerwacje.pl bez trudu poradzisz sobie ze znalezieniem pomieszczeń eventowych czy też zorganizowaniem cateringu i usług dodatkowych w takich miastach jak:

Warszawa

Poznań

Gdańsk

Kraków

Łodzi

Szczecin

Wrocław.

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji