Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

Wigilia firmowa? Zobacz, jak ją zorganizować!

świąteczne gadżety

Wigilia firmowa? Zobacz, jak ją zorganizować!

Nadszedł grudzień, a wraz z nim przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczna atmosfera sprawia, że chcemy cieszyć się tymi chwilami nie tylko z bliskimi, ale również ze współpracownikami. Z tego powodu większość firm organizujemy obecnie wigilijne spotkania dla swojego zespołu. Również masz na to ochotę? Sprawdź jak powinna wyglądać udana wigilia firmowa.

Wybór odpowiedniego miejsca

Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować firmową wigilię, powinieneś zacząć od wyboru odpowiedniego miejsca, które spełni oczekiwania Twoje oraz Twoich współpracowników. Można oczywiście wykorzystać salkę konferencyjną firmy lub poprzestawiać stoliki w biurze, jednakże w takich warunkach trudno stworzyć prawdziwie świąteczną atmosferę. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zarezerwowanie lokalu lub sali (TUTAJ podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku) w jednym z wielu nowoczesnych centrów konferencyjnych. Takie obiekty często posiadają salę idealną do organizacji imprezy. Zanim jednak podejmiesz decyzję co do wyboru sali, musisz policzyć, jak wielu uczestników będzie liczyła Twoja firmowa wigilia. Wybór zbyt małej sali sprawi, że poczujecie się niekomfortowo, zaś zbyt duża spowoduje, że trudno będzie o dobry kontakt pomiędzy gośćmi.

Wspólna burza mózgów

Zależy Ci na tym, by wigilia firmowa była niepowtarzalna? Dość masz nudnych spotkań przy opłatku i śledziku, podczas których wszyscy czekają jedynie, aby się skończyły? Zadbaj o to, by organizowane przez Ciebie wydarzenie było wyjątkowe. Jak? Przede wszystkim zapytaj pracowników, czy mają jakieś ciekawe, niebanalne pomysły, które warto byłoby zrealizować.  Wspólne, kreatywne myślenie to szansa na znacznie ciekawsze pomysły niż te, które jesteś w stanie wymyślić w pojedynkę.


Zastanówcie się, jakie atrakcje mogłyby uświetnić wigilię firmową. Możliwości jest mnóstwo – pokaz kulinarny, wspólne konkurencje, prawdziwy Mikołaj, warsztaty z dekorowania bombek to tylko niektóre z nich. Warto również pomyśleć o upominkach. Dobrym rozwiązaniem jest robienie sobie prezentów nawzajem na zasadzie losowania. Taki sposób obdarowywania się sprzyja integracji – pracownik może bowiem wylosować kogoś, kogo dobrze nie zna. Aby kupić trafiony upominek, będzie więc musiał zbliżyć się do tej osoby. (TUTAJ przeczytasz o innych sposobach na integrację zespołu.)

Warto również uzgodnić wspólny dress code. Czy zależy nam na odświętnym charakterze spotkania czy bardziej luźnej, nieformalnej atmosferze? Wspólne omówienie wszystkich szczegółów to gwarancja udanej wigilii firmowej.

 

Stoły pysznie zastawione

Podczas wigilii firmowej nie powinno zabraknąć dobrego jedzenia. Zastanów się wspólnie z pracownikami, czy wolicie symboliczny, słodki poczęstunek, czy też prawdziwe, wigilijne dania. Możliwości jest mnóstwo. Najwygodniejszym rozwiązaniem na wigilię firmową jest catering. Zamówienie potraw, które dojadą wraz z zastawą, to oszczędność czasu. Wybierając firmę cateringową, sprawdź opinie, jakimi się cieszy oraz dokładnie przeanalizuj menu. Wpadka cateringu na takiej imprezie może bowiem skutecznie popsuć atmosferę i Wasze nastroje. Koniecznie warto także działać z wyprzedzeniem – znalezienie dobrej firmy cateringowej w okresie świątecznym może być trudne.

 

Warto jednak pamiętać, że popularnym rozwiązaniem jest również poproszenie każdego uczestnika wigilii o przygotowanie jednej potrawy lub... wspólne ich gotowanie, które potrafi być doskonałą formą integracji.

 

Zorganizowanie wigilii firmowej nie powinno w dzisiejszych czasach stanowić problemu. Szeroki wybór sal, dodatkowych atrakcji oraz pysznego cateringu sprawia, że każdy z nas może stanąć na wysokości zadania i zadbać o przyjemnie spędzony czas w świątecznej atmosferze.

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji