Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

+48 (61) 639 75 00 kontakt@salerezerwacje.pl
+48 (61) 639 75 50 m.kontakt@salerezerwacje.pl

6 technik, które pomogą Ci się pozbyć stresu

relax

6 technik, które pomogą Ci się pozbyć stresu

Stres towarzyszy nam przez całe życie i trudno się go pozbyć. Co więcej, życie bez niego było by też trudne do zaakceptowania, po prostu zanudzilibyśmy się wtedy na śmierć. Ważne jednak, by umieć panować nad swoim stresem i potrafić odpowiednio reagować, gdy nasze zdenerwowanie zaczyna być szkodliwe. Jak to zrobić? Już tłumaczymy!

1. Uśmiech

Wiele osób jest przekonanych, że problem stresu ich nie dotyczy lub że świetnie sobie z nim radzą. W większości przypadków nie jest to niestety prawda. Jeśli nie wierzysz, to zapraszamy do szybkiego testu-zdjęcia pod tym linkiem.

I jakie reakcje? Prawdopodobnie mimo, że grafika ta jest stara jak Internet, to nieco się uśmiechnąłeś – i w taki sposób poznałeś pierwszą z technik rozładowywania napięcia.

Śmiech to najprostszy, zawsze dostępny i przede wszystkim skuteczny sposób rozładowywania stresu. Co ważne, nawet jeśli nasz uśmiech jest wymuszony, to i tak przynosi skutki, gdyż wyzwala wydzielanie się substancji odpowiedzialnych za dobre samopoczucie oraz wpływa na ludzi wokół – uśmiech jest bowiem zaraźliwy!

2. Znajdź i pozbądź się czynników stresogennych

Dużo mniej naturalnym, ale też skutecznym sposobem na eliminację stresów jest poznanie powodów, które wywołują u nas zdenerwowanie. Dobrą strategią jest wypisanie na kartce wszystkich stresów, które nas dotyczą i poszukanie rozwiązań. Często bowiem niewielkie zmiany w życiu pozwalają na zdecydowane ograniczenie stresu. Denerwują Cię korki w drodze do pracy? W takim razie poszukaj innej trasy, wychodź z domu wcześniej, albo zmień środek transportu. Oczywiście nie wyeliminujemy w taki sposób wszystkich czynników stresogennych, jednak nawet kilka „małych sukcesów” może zdecydowanie poprawić naszą sytuację.

3. Naucz się relaksować

Jednym z największych problemów współczesnych ludzi jest brak umiejętności odpoczynku. To z kolei wpływa na nas bardzo negatywnie i dodatkowo nakręca spiralę stresu. Warto więc poznać chociażby podstawowe techniki relaksacyjne, zdobyć umiejętności „wyłączenia się” ze świata choć na kilka-kilkanaście minut, bądź też zgłębić tajniki medytacji. Wszystkie te działania zapewnią nam ten sam efekt – lepszy odpoczynek, a zatem mniej stresu!

Stres w codziennej pracy? Dowiedz się, jak go kontrolować

4. Skupiaj się na jednej czynności

Realizacja tego punktu we współczesnym świecie nie jest oczywiście łatwa, gdyż zawrotna szybkość życia niejako zmusza do wielozadaniowości. Często też mimo chęci nie możemy sobie pozwolić na skoncentrowanie się na jednej rzeczy, gdyż wymagają tego nasze obowiązki. Jednak zawsze gdy tylko mamy taką możliwość, to powinniśmy koncentrować się na jednej rzeczy. Zapewni to bowiem lepsze i szybsze wykonywanie czynności w porównaniu z sytuacją, gdy nasza uwaga jest rozproszona.

Jak wydajniej i spokojniej pracować? Zapraszamy do lektury 

5. Uporządkuj swoje otoczenie

Często przyczyną wielu stresów jest bałagan – i to zarówno fizyczny jak i organizacyjny. Nic bowiem tak nie denerwuje, jak brak najzwyklejszego zszywacza w sytuacji, gdy pracujemy na najwyższych obrotach i gonimy za terminem. Podobnie złe skutki daje bałagan w zespole, gdy np. nasze wysiłki są niweczone przez zły obieg informacji. Dlatego też utrzymując użyteczny porządek w naszym otoczeniu oraz likwidując z własnej inicjatywy problemy organizacyjne w zespole mamy szanse na dużo więcej spokoju.

6. Bądź aktywny fizycznie i umysłowo

Bardzo dobrym i skutecznym sposobem na ograniczenie stresu jest też zadbanie o odpowiednie hobby. Mogą być to zarówno np. bieganie czy inne ćwiczenia fizyczne, jak i bardziej „kanapowe” zainteresowania, jak czytanie książek czy dobre kino. Podczas wykonywania każdej z tych ulubionych czynności będziemy bowiem mimowolnie redukować swój stres. Dodatkowo trzeba tu dodać, że lepszą skuteczność będą miały zajęcia wymagające ruchu i wysiłku fizycznego, gdyż poza zadowoleniem pozwalają one utrzymać także dobrą kondycję, dotlenić organizm oraz rozładować złość czy frustrację.

 

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Biuro obsługi klienta


Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Skontaktuj się z nami:
Tel: +48 (61) 639 75 00
E-mail: kontakt@salerezerwacje.pl


Klaudia Jarmużyk

E-mail: klaudia.jarmuzyk@salerezerwacje.pl

Magda Żyża

E-mail: magda.zyza@salerezerwacje.pl

Małgorzata Nawrocka

E-mail: malgorzata.nawrocka@salerezerwacje.pl

Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji