Jak pozbyć się tremy, a nawet jak polubić wystąpienia przed szerszym gronem – zobacz co zrobić, by zachwycić publiczność swoim przemówieniem!

Praca przy organizacji eventów na ogół wiąże się z dużym stresem i przebywaniem w ciągłym biegu. Jakich błędów nie popełniać, by spokojnie rozwijać swoją karierę i nie „zajechać się” psychicznie i fizycznie? Poznasz je z tego tekstu!

Stres towarzyszy nam przez całe życie i trudno się go pozbyć. Co więcej, życie bez niego było by też trudne do zaakceptowania, po prostu zanudzilibyśmy się wtedy na śmierć. Ważne jednak, by umieć panować nad swoim stresem i potrafić odpowiednio reagować, gdy nasze zdenerwowanie zaczyna być szkodliwe. Jak to zrobić? Już tłumaczymy!

Stres towarzyszy nam przez całe życie. Wynika on z wielu przyczyn i pojawia się w różnych momentach naszego życia. Nierzadko zamienia je w prawdziwą udrękę. Stres potrafi zepsuć każde wystąpienie publiczne, egzamin czy spotkanie z ważnym klientem. Dlatego też niezwykle ważne jest, by nauczyć się radzić sobie z nim w typowych sytuacjach. Jak więc ujarzmić stres?

Specjaliści są zgodni - wystąpienia publiczne to jedne z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu człowieka. O problemach z wystąpieniami publicznymi napisano już wiele, mimo to wciąż nie ma jednego sposobu, który automatycznie z każdego zrobi "króla przemówień". Jest jednak wyjście z tego impasu. Poniżej prezentujemy 5 uniwersalnych rad, które z pewnością pozwolą sprawnie i dynamicznie występować przed publicznością. Oto one:

Wystąpienia publiczne są stałym elementem pracy w wielu zawodach, a zatem rozpoczynając karierę polityka, dziennikarza, menadżera czy wykładowcy musisz się przyzwyczaić do częstych wystąpień publicznych. Są również osoby, dla których wystąpienia publiczne są źródłem utrzymania – to zawodowi mówcy, uczestniczący w szkoleniach, spotkaniach czy konferencjach.

Znowu puściły Ci nerwy i masz poczucie winy? Nie martw się, nad negatywnymi emocjami można panować. Podpowiadamy, jak.

Praca zajmuje Ci coraz więcej czasu? Nie możesz przestać myśleć o problemach zawodowych? Coraz częściej spóźniasz się do pracy, by krócej przebywać w firmie, a w niedzielę zamiast odpoczywać, stresujesz się poniedziałkiem? Czas na zmiany.

Jak zapanować nad tremą, wykorzystać mowę ciała i techniki perswazji w wystąpieniach publicznych? Nie każdy rodzi się idealnym mówcą, ale każdy może nim zostać.